Українська спілка германістів вищої школи (УСГВШ) заснована 14 травня 2004 р. Установчою конференцією, яка була організована та проведена в Київському національному лінгвістичному університеті за ініціативою керівників кафедр та науково-педагогічних працівників німецькомовних кафедр КНЛУ, Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка, кафедри німецької мови Київського національного економічного університету,а також при активній підтримці ректора КНЛУ проф. Артемчука Г.І. та керівника Київського бюро ДААД, доктора М.Зандхопа
         
$WDAY$, 19.03.2024, 12:33


                               
Головна Мій профіль Реєстрація Вихід RSS
Ви увійшли як Гість | Група "Гості"Вітаю Вас, Гість
Міні-чат
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 29
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

”Елка”
Новогодняя Елка!

Пошук
Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Архів записів
Друзі сайту

Керівництво Спілкою здійснюють:
Конференція членів Спілки (представників місцевих осередків Спілки), Рада
Спілки, Президент, Віце-президенти, Ревізійна комісія. 

Вирішення  питань оперативного характеру, підготовку й попередній розгляд рішень Ради Спілки здійснює Президія Ради Спілки, до якої входять Президент, Віце-президенти, Відповідальний секретар. 

Доц. Бондаренко Е.С. (виконавчий редактор журналу "Германістика в Україні"), доц. Франко О.Б. (відповідальний секретар), проф. Пилипенко Р.Є. (президент), проф. Іваненко С.М. (віце-президент), проф. Стеріополо О.І. (головний редактор журналу "Германістика в Україні"), проф. Долгополова Л.А.

20.05.2016 р. на звітно-виборній конференції УСГВШ обрано новий склад Ради Спілки.

  Прізвище, ім’я та по батькові Посада

Доручення в Раді

Основне місце роботи
1.

Бондаренко Ельвіра Сидорівна

Член Ради Виконавчий редактор наукового журналу "Germanistik in der Ukraine"

Київський національний лінгвістичний ун-т, к.ф.н., доцент

2. Безугла Лілія Ростиславівна Член Ради   Харківський національний ун-т ім. В.Н. Каразіна, д.ф.н., професор
3.

Вольфовська Ольга Олександрівна

Член Ради та Президії  

Київський національний лінгвістичний ун-т, к.ф.н., ст. викладач

4.

Гавриш Михайло Михайлович

Член Ради та Президії Головний редактор інформаційного бюлетеню

Київський національний економічний ун-т, к.ф.н. доцент

5.

Гамзюк Микола Васильович 

Член Ради 

 

Київський національний лінгвістичний ун-т, д.ф.н., професор

6.

Гвоздяк Ольга Михайлівна

Член Ради   Ужгородський національний ун-т, д.ф.н., професор
7. Голубенко Лідія Миколаївна Член Ради  

Одеський національний ун-т  імені Івана Мечнікова, д.ф.н., професор

8.

Іваненко Світлана Мар’янівна

Віце-президент, Член Ради та Президії   Національний педагогічний ун-т ім. Драгоманова, д.ф.н., професор 
9. Іваницька Марія Лонгинівна Віце-президент, Член Ради та Президії   Київський національний ун-т ім. Тараса Шевченка, д.ф.н., професор
10.

Кияк Тарас Романович

Член Ради   Київський національний ун-т ім. Тараса Шевченка, д.ф.н., професор
11. Лопушанський Василь Миколайович Член Ради   Дрогобицький державний педагогічний ун-т ім. Івана Франка, к.п. н., доцент
12. Монастирська Юлія Григорівна Член Ради   Одеський національний ун-т  імені Івана Мечнікова, к.ф.н., доцент
13. Пилипенко Ростислав Євгенійович

Президент, член Ради та Президії

 

Київський національний лінгвістичний ун-т, д.ф.н., професор

14. Овсієнко Леся Олександрівна Член Ради

 

Черкаський національний університет ім. Б.Хмельницького, к.ф.н., в.о. доцента
15.

Огірок Станіслав Сергійович

Член Ради   Один із 3-х юридичних засновників Спілки, донедавна працював в Київському національному університеті ім. Т.Шевченка, нині пенсіонер 
16.

Стеріополо Олена Іванівна

Член Ради Головний редактор наукового журналу "Germanistik in der Ukraine" Київський національний лінгвістичний ун-т, д.ф.н., професор
17.

Швидка Людмила Володимирівна

Член Ради та Президії  

Черкаський національний ун-т імені Богдана Хмельницького, к.ф.н., доцент

18. Школяренко Віра Іванівна

Член Ради

  Сумський державний педагогічний університет ім. А.Макаренка, д.ф.н., професор
19.

Франко Оксана Богданівна

Член Ради та Президії, віце-президент, відповідальний секретар

 

Київський національний лінгвістичний ун-т, к.ф.н., доцент
         

КЕРІВНИКИ СПІЛКИ


Пилипенко Ростислав Євгенійович

Президент, Член Ради та Президії

 

Пилипенко Ростислав Євгенійович, д. філол. наук, проф., завідувач кафедрою германської філології Інституту філології КНУ імені Тараса Шевченка. У 1993 році закінчив Київський національний університет імені Тараса; у 1996 році – Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана. У 1997 році захистив кандидатську дисертацію на тему «Комунікативно-функціональні особливості сучасного німецького ділового листа (на матеріалі міждержавної кореспонденції банківських установ)», а в 2007 році – докторську дисертацію на тему «Інституційний комунікативний простір Німеччини (фахова мова економіки)». У 2000 протягом року проходив стажування в школі менеджерів за програмою ЄС «Європейський проектний менеджмент в країнах Центральної та Східної Європи», м. Кассель (Німеччина).

 

Має здобутки в науково-організаційній діяльності: під керівництвом Р.Є. Пилипенка було захищено 4 кандидатські дисертації. Основними галузями дослідження аспірантів є теорія комунікації, дискурсологія, лінгвістика тексту, соціолінгвістика, термінознавство, діалектологія, семіотика.

Р.Є. Пилипенко є автором понад 130 наукових та науково-популярних публікацій. Бере участь у роботі вченої ради та спеціалізованої вченої ради Інституту філології. Опонує на захистах у спеціалізованих радах України докторські та кандидатські дисертації, а також рецензує численні монографії, посібники та статті.

Р.Є. Пилипенко є членом науково-методичної ради відділення західних мов і перекладу Інституту філології КНУ імені Тараса Шевченка, комісії з філологічного напряму НМР МОН України та екзаменаційної комісії Німецької служби академічних обмінів.

Основними напрямками професійної діяльності вченого є дослідження фахових мов, теорії дискурсу та міжкультурної комунікації, когнітивні дослідження текстів, риторика та діалектологія. Працює над науковими темами в галузях освітнього менеджменту, політології, культурології та філософії.

Основа праць науковця – дослідження комунікативних та когнітивних феноменів німецькомовного інституційного спілкування у сфері фахової діяльності за часів докорінних трансформацій німецького суспільства. Автор створює концепцію інституційного комунікативного простору (ІКП), яка дає можливість лінгвістично осмислити мовні процеси у фаховій комунікації в контексті історичної та синхронічної перспектив. Здобутком у соціолінгвістику є встановлення та пояснення ключових мовно-культурних характеристик мовців в ІКП, яких відображено в низці раціональних, моральних, естетичних і емоційних значень. Вагому увагу дослідник присвячує лінгвокультурологічному дослідженню культурної пам’яті мовної особистості, що допомагає йому розробити мовний канон пам'яті, репрезентований у меморіальних жанрах. Дослідник аналізує також міждисциплінарні фактори впливу на розвиток германської філології та доводить, що вона містить багатий інтелектуальний потенціал та традиції передавання знань. Пилипенко Р.Є. моделює медійний простір германської філології та визначає його структурну специфіку. Завдяки епістемологічним методам учений пояснює принципи керування складною системою філологічних знань, що забезпечує комплексне розуміння та інтерпретацію висловлювань, текстів та культур у цілому.

 


Іваненко Світлана Мар'янівна

Віце-президент, Член Ради та Президії

Проф. д-р. філол. наук, професор кафедри іноземних мов Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова.

У 1979 закінчила Йенський університет імені Фрідріха Шиллера (Німеччина) на «відмінно з відзнакою», отримала кваліфікацію «філолог, викладач німецької та англійської мов». По закінченні університету працювала у Київському педагогічному інституті іноземних мов. У 1987 році захистила кандидатську дисертацію на тему «Міжстильовий жанр «комюніке» та його лінгво-текстові характеристики (на матеріалі текстів німецькою мовою)» за спеціальністю 10.02.04 – германські мови. У 1994 р. отримала звання доцента.

       З 2005 р. працює на кафедрі іноземних мов Інституту природничо-географічної освіти та екології Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова. У квітні 2010 р. успішно захистила докторську дисертацію «Поліфонія ритмотональної будови тексту в стилістичному аспекті (на матеріалі німецької мови)» - спеціальність 10.02.04 – германські мови і почала працювати на посаді професора кафедри іноземних мов, у березні 2013 р. отримала вчене звання професора цієї кафедри.

       Іваненко С.М. фахівець з стилістики тексту, у цій галузі у неї опубліковані найвагоміші роботи такі, як підручник з грифом Міністерства освіти України «Лінгвостилістична інтерпретація тексту» (1998) і навчальний посібник з грифом Міністерства освіти України «Інтеркультурна стилістика німецької та української мов» 2011 р. 1999 р. - монографія «Поліфонія тексту», а в 2005 р. монографія «Textpolyphonie aus psychologisch fundierter kommunikativ-pragmatischer Sicht» у Франкфурті на Майні (Німеччина).

       С.М. Іваненко друкується у відомих фахових виданнях як за кордоном - журнал «Стилістика» - (м. Ополє, Польща), журнал «Стил» (Белград, Сербія), так і в Україні, Білорусі та Росії, має понад 100 публікацій, виступає з доповідями на міжнародних наукових конференціях як в Україні, так і за кордоном.

       З 2006 р. С.М Іваненко - Голова комісії Всеукраїнського туру МАН з німецької мови, нагороджена за цю роботу двома Почесними грамотами Міністерства освіти і науки України.

З 2006 р. – керівник Центру Тест-ДаФ НПУ імені М.П. Драгоманова.

З 2011 р. – Голова комісії Міської олімпіади з німецької мови.

З 2012 р. бере участь у підготовці до проведення Всесвітнього конгресу викладачів німецької мови у 2013 р. у м. Больцано (Італія) як співголова секції С1.

 

 

Франко Оксана Богданівна

Відповідальний секретар, Член Ради та Президії

 

 Завідувач кафедри іноземних мов Економіко-правового інституту та факультету слов’янських мов Київського національного лінгвістичного університету, кандидат філологічних наук, доцент, відмінник освіти України.

У 1987 р. закінчила факультет німецької мови Київського державного педагогічного інституту іноземних мов, має диплом за спеціальністю іноземні мови (німецька та англійська мови) та кваліфікацію "вчитель іноземних мов (німецької та англійської)". Після закінчення інституту працювала вчителем німецької мови Блиставицької середньої школи Бородянського району Київської області.

З вересня 1991 року по серпень 1995 року навчалася в аспірантурі Київського державного педагогічного інституту іноземних мов з відривом від виробництва за спеціальністю 10.02.04 – германські мови. З вересня 1995 року працювала викладачем кафедри практики німецької мови Київського державного лінгвістичного університету. З листопада 1995 року – викладач кафедри теорії і практики перекладу; з серпня 2000 року – старший викладач кафедри німецької мови та перекладу Київського національного лінгвістичного університету; з вересня 2000 року – заступник декана факультету перекладачів; з серпня 2007 року – завідувач кафедри іноземних мов Економіко-правового інституту та факультету слов’янських мов Київського національного лінгвістичного університету.

У січні 2008 року захистила кандидатську дисертацію на тему "Семантичні та прагматичні параметри спонукального дискурсу (на матеріалі німецькомовних художніх творів ХХ ст.)". Викладає німецьку мову для спеціальності "Менеджмент організацій" та "Правознавство", керує науковою роботою студентів та аспірантів. Автор 11 наукових статей. Сфера наукових інтересів – комунікативна лінгвістика та дискурсологія, ділова міжкультурна комунікація.             З нагоди 60-річчя КНЛУ в листопаді 2008 року нагороджена знаком "Відмінник освіти України".